advokát

JUDr., Bc. Karel Rohr, Ph.D.
advokát
IČ: 71472266
ČAK: 12283
ID datové schránky: 9e9ghcd
 

Převody nemovitostí

Po dobu existence kanceláře je častou právní službou převod vlastnického práva k nemovitostem, tedy prodej nemovitostí. Tuto službu jsme po vícečetných zkušenostech upravili ke spokojenosti a dle požadavků klientů jako službu komplexní. Takže naši klienti, kteří se na nás obrátí se svou potřebou zrealizování prodeje nemovitosti, se objedou prakticky bez realitní kanceláře, bez realitky.

Pro klienta je advokátem vypracována smlouva o převodu nemovitosti (kupní smlouva), smlouva o úschově peněz (vždy pro každého klienta jsou peníze složené kupujícím uloženy samostatně na bankovním účtu, kde nejsou žádné jiné peníze a účet je pojištěn a pohyby na tomto účtu jsou hlášeny České advokátní komoře) a návrh na vklad do katastru nemovitostí a klient si na našich stránkách může nechat dle svého přání i zveřejnit fotografie nemovitosti, k jejímuž prodeji zadal kanceláři za úkol vypracování smluv.

Pokud pak zájemce o koupi nemovitosti kontaktuje naši kancelář, je mu předán kontakt na prodávajícího, který sám zájemci nemovitost ukáže aniž by byl nucen využít služeb realitních kanceláří a realitních makléřů. Není to ani třeba, protože ukázat svůj dům nebo byt zájemci zpravidla zvládne každý prodávající sám.

Výsledkem je, že zájemce o prodej své nemovitosti dostane komplexní právní službu potřebnou při prodeji nemovitosti, další jinou službu přitom nepotřebuje a ještě ušetří, neboť odměna advokátní kanceláře se zpravidla (dle dohody) pohybuje ve výši 2,5% z kupní ceny nemovitosti a to včetně realizace úschovy peněz a včetně podání návrhu na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí, pokud udělí naší kanceláři plnou moc k tomuto kroku.